Exkluzivní zastupování

…méně je někdy více

 

Podepsání exkluzivní smlouvy se může zdát na první pohled nevýhodné a nesmyslné. Čím více realitních kanceláří přeci bude danou nemovitost nabízet, tím vyšší šance bude na její prodej. To však má často přesně opačný efekt…

 

Výhody exkluzivní smlouvy

– Exkluzivní smlouva znamená, že máte jedinou kontaktní osobu, s níž řešíte všechny otázky spojené s prodejem. Pouze takto jsou jasně nastavena práva, povinnosti, a především zodpovědnost Vašeho makléře. (Tím ale neztrácíte možnost si nemovitost prodávat sami.)

– Jedinečnost nabídky zaručuje, že nemovitost bude nabízena za maximální možnou cenu. (Pokud jednu nabídku nabízí více subjektů, začínají si uměle konkurovat, makléři podávají různé informace a mnohdy bezdůvodně tlačí na snižování ceny. Zájemci o koupi se špatně orientují a nabývají pocitu, že kupují „zajíce v pytli“, a že daná nemovitost je neprodejná, proto ji nabízí více kanceláří.)

– Obdržíte podepsaný „Závazek prodávajícímu“, v němž písemně garantuji poskytnutí vysoce profesionálních služeb. Na prohlídky navíc zvu pouze klienty, které jsem předem prověřila.

– Při výhradním zastoupení můžeme lépe plánovat prohlídky a následná jednání se zájemci o koupi. Samozřejmostí je předávání pravidelného reportu, s informacemi o průběhu prodeje, minimálně jednou týdně, po dohodě i častěji.

– Na základě výhradní smlouvy, mám výrazně větší rozpočet na marketing Vaší nemovitosti a mohu poskytnout různé bonusy…

Pro další informace mě kontaktujte, ráda vše zodpovím.